• Kategorie
  • Szukaj
  • Cewki zapłonowe

Używane cewki zapłonowe pełnią takie same funkcje, jak oryginalne części zamienne pochodzące bezpośrednio od producenta. Stanowią istotny element układu zapłonowego w silnikach spalinowych, jako że ich główne zadanie polega na generowaniu wysokiego napięcia elektrycznego. Napięcie to jest następnie przekazywane do świecy, umożliwiając tym samym zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej w komorze spalania.

Odpowiednie działanie cewki zapłonowej stanowi zatem podstawę poprawnego działania całego pojazdu. Dlatego przy zauważeniu jakichkolwiek nieprawidłowości z tym związanych warto od razu zaplanować wymianę.

Dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego cewki zapłonowe używane są w pełni sprawne, dlatego też mogą zostać wykorzystane podczas naprawy. Opinie użytkowników jasno wskazują, że jest to jeden z najszybszych sposobów na przywrócenie pełnej sprawności pojazdu.

Cewki zapłonowe używane - opinie i podstawa działania części

Standardowy komponent składa się z kilku podstawowych elementów: rdzenia ferromagnetycznego, pierwotnej oraz wtórnej cewki zwojów. Podczas uruchomienia prąd zasilający przepływa przez cewkę pierwotną, powodując powstanie pola magnetycznego wokół rdzenia. Następnie przerwanie obwodu pierwotnego powoduje zmianę pola magnetycznego. To z kolei indukuje wysokie napięcie w cewce wtórnej, które dalej jest wzmacniane, a na końcu przekazywane do świecy zapłonowej.

W tej kategorii umieszczone zostały sprawdzone cewki zapłonowe używane, które w pełni sprawnie działają na zasadzie tego mechanizmu. Jasne jest, że tego typu elementy muszą działać sprawnie i niezawodnie, ponieważ ich poprawne działanie stanowi kluczowy aspekt dla skutecznego zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej.

Ważne jest utrzymanie właściwej izolacji elektrycznej w cewkach, aby uniknąć wycieków napięcia i utraty energii zapłonowej. Regularne kontrolowanie stanu tej części to najlepszy sposób na wykrycie zmian. A jeśli zajdzie taka konieczność, należy przeprowadzić kompleksową wymianę zużytego komponentu na sprawną używaną cewkę zapłonową.

Używane cewki zapłonowe w atrakcyjnych cenach

Zakup używanej cewki zapłonowej wiąże się z dużo mniejszymi kosztami, niż ma to miejsce w przypadku wyboru nowego komponentu pochodzącego bezpośrednio od producenta. Kupując część zamienną klienci mogą również znaleźć taki model, który w innych źródłach bardzo trudno jest zdobyć. Posiadamy szeroki wybór produktów, dlatego zapraszamy do zapoznania się z całością oferty naszego sklepu internetowego.